Nie je jogurt ako jogurt!

7. apríla 2021

O tom, že mliečne výrobky patria k základným kameňom vyváženého jedálnička ste už určite počuli. Ak si však v našich regáloch s mliečnymi výrobkami vyberáte jogurt, na výber máte niekoľko rôznych druhov. Viete, aké sú medzi nimi rozdiely?

Smotanový biely jogurt

Produkt s označením biely jogurt sa tradične vyrába kysnutím kravského mlieka s pomocou mliečnych baktérií. Tento jogurt ponúka aj naša značka Fresh Healthy Living, vyznačuje sa krémovou hladkou konzistenciou a lahodnou chuťou. Biele jogurty sa navzájom líšia najmä obsahom tuku, ktorý by nemal byť nízky, ako to je pri nízkotučných jogurtoch. Namiesto takéhoto nízkotučného jogurtu je omnoho lepšie siahnuť po klasickom, ktorý obsahuje všetky živiny, ktoré jogurt obsahovať má. Produkty označené ako mliečna ryža, smotanový krém a iné nie sú jogurty, čo znamená, že pravdepodobne nie sú významným zdrojom prospešných probiotík, namiesto toho v nich však nájdete pridaný cukor.

Jogurt gréckeho typu

Grécky jogurt je oproti klasickému smotanovému krémovejší a hustejší. Je to spôsobené tým, že jogurt gréckeho typu sa po spracovaní ešte zbavuje srvátky. Grécky jogurt obsahuje približne dvakrát viac bielkovín ako klasický jogurt a má nižší podiel sacharidov, keďže spolu so srvátkou sa odstráni aj isté množstvo laktózy, čo je v podstate mliečny cukor. Pri výbere kvalitného gréckeho jogurtu je dôležité čítať zloženie a nutričný obsah. Tento jogurt by nemal obsahovať pridané cukry, respektíve pomer sacharidov a cukrov by mal byť rovnaký.

Islandský skyr

Skyr patrí k základným potravinám obyvateľov Islandu už mnoho rokov. Je podobný niektorým druhom gréckych jogurtov, má však hustejšiu štruktúru. Vyrába sa z odstredeného mlieka, teda z mlieka, z ktorého bola odstránená smotana. Do zahrievaného mlieka sa následne pridávajú živé kultúry, ktoré ho svojou činnosťou zahustia. Odstránením tekutiny sa skyr zbaví aj prebytočnej srvátky. Výsledkom tohto procesu je jemný, ale hustý mliečny výrobok s veľmi dobrými výživovými hodnotami. Výroba skyru vyžaduje troj až štvornásobné množstvo mlieka ako produkcia klasického jogurtu.

V našej ponuke nájdete všetky spomínané typy mliečnych produktov, vďaka čomu je výber naozaj pestrý. Okrem týchto mliečnych výrobkov si u nás vyberú aj vegáni či ľudia s intoleranciou na laktózu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

DONÁŠKA

až k dverám

DONÁŠKA

DRIVE-IN

Vyberte predajňu vyzdvihnutia

Otváracie hodiny: 07:00- 20:00

Poplatok: 1,00€